2000000 kredyt obrotowy został pozyskany dla spółki deweloperskiej specjalizującej się w realizacji obiektów komercyjnych. Celem pozyskania finansowania było poprawienie płynności finansowej działalności operacyjnej oraz zwiększenie kapitału dostępnego w procesie inwestycyjnym. W efekcie spółka może przeznaczyć większość przychodów ze sprzedaży produktów deweloperskich na zakup kolejnych terenów. Zakup terenu jest początkiem realizacji kolejnego projektu budowlanego. Większość banków nie chce finansować zakupu gruntów. Dlatego też firmy działające na tym rynku muszą finansować zakup kolejnych nieruchomości ze środków własnych. Nakłady poniesione na zakup działki stanowią wkład własny do kredytu budowlanego.

W wielu przypadkach potrafimy tak przygotować dokumentację kredytową, że bank decyduje się na sfinansowanie zakupu nieruchomości. Jest to jednak kwestia szczegółowej i dogłębnej analizy firmy i projektu inwestycyjnego.

Naszym celem było pozyskanie kredytu od stabilnego partnera bankowego, który rozumie model działania firm deweloperskich.  2000000 kredyt obrotowy to kolejny kredyt obrotowy który pozyskaliśmy dla firmy deweloperskiej. Wiele podmiotów działających na tym rynku ma problemy z pozyskaniem finansowania tego typu ze względu na brak systematyczności przychodów oraz ich nieprzewidywalności.

Kredyt obrotowy staje się powoli ważnym produktem finansowym pozyskiwanym dla aktualnych i nowych klientów. Kredyt inwestycyjny na realizację inwestycji budowlanych jest produktem bankowym w którym się specjalizujemy i stanowi od podstawowy obszar naszej działalności. Należy jednak pamiętać, że finansowanie bieżące- obrotowe, często stanowi uzupełnienie kredytu inwestycyjnego. Dobrym przykładem jest kredyt obrotowy na finansowanie Vat-u idący w parze z kredytem inwestycyjnym z przeznaczeniem na np. budowę.