Urlop zimowy bez biznes planu w ręce jest bardzo dobrym sposobem na oderwanie się od codziennej pracy. Wszystkie zadania wykonaliśmy przed urlopem. Piątkowa check-lista miała wszystkie zadania odhaczona. Co bardzo mnie zaskoczyło w trakcie urlopy nawet analitycy bankowi nie pisali maili w sprawie wyjaśnień do biznes planu lub analiz finansowych. Czy oznacza to, że nie mieli żadnych pytań czyli biznes plany był perfekcyjnie wykonany? A może również przebywali w tym czasie na urlopie? Sądzę, że pierwsza teza jest trafna! Bardzo często nawet w trakcie wyjazdów wakacyjnych odpowiadamy na pytania pracowników banków, aby procedura pozyskania kredytu inwestycyjnego przebiegała w swoim rytmie.

Jakie jest podobieństwo między górami a biznesem?

Góry uczą pokory! Jazda na nartach czyli ulubiony sport zimowy naszego zespołu wymagają dobrego przygotowania fizycznego, wydolności, wytrzymałości, umiejętności technicznych, zdolności przewidywania ruchów innych uczestników stoku narciarskiego oraz wielu innych zdolności, które są przydatne również w biznesie. Gdy potrafisz samodzielnie dokonać oceny swoich możliwości wtedy wiemy, że jazda na czerwonej trasie jest odpowiednia dla posiadanych umiejętności. Jeżeli jednak przeszacujemy swoje zdolności możemy rzucić się na czarną trasę, która będzie wymagała dużo wysiłku, a przejazd po niej może skończyć się kontuzją fizyczną. Podobnie jest w biznesie! Podejmując zbyt odważne/ryzykowne cele możemy narazić  się na straty finansowe i inne. Warto mierzyć siłę na zamiary lub dobierać partnerów biznesowych którzy potrafią w danej dziedzinie więcej niż my sami.

W zakresie opracowania biznes planów, strategii rozwoju, pozyskania finansowania oraz zarządzania inwestycjami deweloperskimi oferujemy nasze usługi, aby klient czuł się pewny w trakcie realizacji wyznaczonych zadań.