Współpraca z firmą Baumat prefarykacja betonowa! W piątek 5 maja podpisaliśmy umowę o współpracy z firmą Baumat.
Baumat to wiodący polski producent prefabrykatów betonowych. Spółka działa na rynku od 1990 roku a już od 16 lat buduje obiekty w Skandynawii.

Celem nawiązanej współpracy jest wprowadzenie systemu prefabrykacji betonowej do przygotowywanych i realizowanych projektów deweloperskich. Każdej firmie deweloperskiej  zależy na czasie i efektach pracy. Budując z przygotowanych na etapie produkcji elementów betonowych można skrócić czas pracy na budowie. Słowo budowa na w tym przypadku mniejsze zastosowanie ponieważ jest to praktycznie rzecz ujmując MONTAŻ.

Dlaczego jako METIS GROUP zainteresowaliśmy się prefabrykacją betonową właśnie w takim wydaniu? Otóż jest kilka powodów. Najważniejszym z nich jest chęć dostarczenia naszym klientom i inwestorom najlepszych rozwiązań w zakresie budowlanym. Poniżej prezentujemy nasze motywy:

  1. Wychodzimy z założenia, że w przypadku gdy firma dostarcza gotowe elementy które następnie są jedynie składane na budowie to istnieje niższe ryzyko inwestycyjne niż w przypadku gdy każda cegła jest każdorazowo klejona.
  2. Coraz więcej Inwestorów chce budować w centrach miast. Budowanie w ramach istniejącej substancji miejskiej jest uciążliwe. W sytuacji gdy na budowę co godzinę przyjeżdża samochód z gotową ścianą składanie budynku jest szybsze i łatwiejsze. Każdego dnia powstają nowe elementy, a budowa rośnie w oczach. 
  3. Koszt prowadzenia procesu budowy jest duży. Gdy METIS GROUP realizuje projekt mieszkaniowy to do montażu budynku potrzebujemy maksymalnie 5 osób. W ciągu miesiąca realizujemy dom jednorodzinny, a w ciągu 3 miesięcy budynek o powierzchni około 1000 mkw w zabudowie miejskiej. 

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją firmy Baumat dodanej poniżej. Więcej informacji na temat technologii oraz usługi METIS GROUP w trakcie realizacji inwestycji przy wykorzystaniu tej technologii przekażemy w trakcie spotkań informacyjnych w naszym biurze.

Jakie są korzyści zastosowania prefabrykacji betonowej w realizacji domów jednorodzinnych i inwestycji deweloperskich:

  1. Szybki czas realizacji inwestycji budowlanej.
  2. Większa powierzchnia użytkowa mieszkań wynikająca z chudszych ścian w budynku.
  3. Brak brudnych robót na budowie takich jak bruzdowanie, wykuwanie, tynkowanie i innych.
  4. Ściany są wykonane z dokładnością do 1 mm co oznacza, że są równe proste bez wad.