Inwestycje

METIS GROUP » Inwestycje

Inwestycje pod Poznaniem

Realizujemy inwestycje w zabudowie bliźniaczej metodą tradycyjną…. NIE! Mamy lepszy pomysł na nasze realizacje. Jesteśmy innowacyjni dlatego realizujemy budynki w technologii szkieletowej drewnianej. Jakie są argumenty przemawiające za budową budynku szkieletowego:

  1. Niższy koszt eksploatacji budynku ze względu na większą izolację budynku.
  2. Brak mostków termicznych, czyli miejsc w których ucieka ciepło ponieważ np. ściana została błędnie wymurowana, styropian nie pasował tak jak trzeba itd. Powodów na tradycyjnej budowie może być wiele chociażby gorszy humor wykonawcy.
  3. Elastyczność aranżacji przestrzeni.
  4. Lekka i wytrzymała konstrukcja. Dla sceptyków: 99,90% konstrukcji dachów w domach jednorodzinnych w Polsce jest wykonana z drewna, a w rzeczywistości najbardziej narażone na zerwania i wyrwania przez wiatr są dachy dlatego też dlaczego nie wykonać z drewna ścian? Nie ma logicznego wyjaśnienia.
  5. Wysoka jakość wykonania: ściany są wykonane z dokładnością 0,02 cm. Wszystkie elementy są docinane na maszynach CNC.
  6. Niski poziom energochłonności wykorzystanych materiałów budowlanych: do budowy domów szkieletowych nie wykorzystujemy cegieł czy pustaków do których produkcji potrzebne są wielkie piece zasilane energią elektryczną lub gazem, kolejnym materiałem bardzo energochłonnym jest beton i stal potrzebne do wykonania konstrukcji. Co ciekawe można je z łatwością zastąpić drewnem.

Zrealizowane inwestycje pod Poznaniem

Budynek mieszkaniowy jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej. Budynek powstał w Kiączynie (gmina Kaźmierz, koło Poznania). Budynek został wykonany w wyższym standardzie deweloperskim przy założeniu zapewnienia energooszczędności użytkowania budynku.

Budynek został oddany do użytkowania w 2021 roku

Budynek mieszkaniowy jednorodzinny wolnostojący.

Budynek powstał w Kiączynie (gmina Kaźmierz, koło Poznania). Budynek został wykonany w standardzie wykończenia pod klucz z podłogami i meblami. Budynek był realizowany przy założeniu zapewnienia bardzo niskiego poziomu zużycia energii gazowej i elektrycznej. Budynek ma powierzchnia 210 mkw (po podłodze), a koszt ogrzewania to 2000 zł rocznie.

Budynek został oddany do użytkowania w 2021 roku

Standard realizowanych inwestycji od 2024 roku.

  1. Fundamenty murowane z bloczków betonowych.
  2. Ściany szkieletowe drewniane profil 6×16 lub 5×20 cm, obszar między słupami wypełniony wełną mineralną, folia PE, ściany płytowane z obu stron płytami gipsowo Fermacell o grubości 12,5 mm.
  3. Ścianki działowe: profil 6×16 wypełnione wełną mineralną, folia PE, ściany płytowane z obu stron płytami gipsowo Fermacell o grubości 12,5 mm. (UWAGA: ściany nie wymagają tynkowania). Ściany są wykończone gładzią szpachlową.
  4. Strop: drewniany, zaizolowany wełną o grubości 30 cm, możliwość aranżacji poddasza na pomieszczenie lub strych.
  5. Elewacja: styropian 10 cm (łącznie 30 cm), siatka z klejem i tynk silikatowy (biały).
  6. Dach: więźba dachowa prefabrykowana. Dach pokryty blachą na rąbek lub płytkowa.
  7. Okna: 3 szybowe i 7 komorowe. Rolety antywłamaniowe sterowane elektrycznie.
  8. Drzwi zewnętrzne: z ciepłym montażem.
  9. Instalacja wodna: z systemem cyrkulacji.
  10. Instalacja elektryczna: 50 punktów w budynku. Wszystkie przewody są rozprowadzone w rurkach PE (peszle).
  11. Instalacja gazowa: doprowadzona do pieca gazowego. Źródłem gazu jest sieć gazowa lub zbiornik gazowy na nieruchomości.
  12. Ogrzewanie: instalacja ogrzewania podłogowego we wszystkich pomieszczeniach. Dodatkowo automatyka ogrzewania w każdym pomieszczeniu.
  13. Wentylacja: zamontowana wentylacja mechaniczna w każdym pomieszczeniu połączona z rekuperatorem.
  14. Aranżacja terenu: podjazd dla samochodu oraz dojście do domu wykończone kostką brukową (starobruk) opaska wokół budynku wykończona kruszywem.