fbpx

Ogrzewanie podłogowe domu jednorodzinnym

Ogrzewanie podłogowe domu jednorodzinnym zapewnia komfort cieplny w efekcie optymalnego rozkładu temperatury w pomieszczeniu. Jedną z ważnych cech tej metody ogrzewania domu jest to, że ogrzewanie podłogowe jest ogrzewaniem płaszczyznowym co oznacza, że cała powierzchnia podłogi jest jednym dużym grzejnikiem. Co ważniejsze ogrzewanie podłogowe oddaje ciepło do pomieszczenia za pomocą promieniowania, a nie jak w przypadku grzejników przez konwekcję- ogrzewanie elementów wyposażenia pomieszczenia, ściany, sufity i mieszkańców.

Odwiedź nasz kanał i subskrybuj

Najważniejsze korzyści z zastosowania ogrzewania podłogowego

  • Sterowanie: dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja ogrzewania podłogowego umożliwia sterowanie temperaturą w każdym pokoju i o każdej porze.
  • Ciepło z podłogi przekazywane jest przez promieniowanie. Jej efektem jest niska cyrkulacja powietrza, co ogranicza unoszenie się kurzu z podłogi.
  • Redukuje ilość bakterii, grzybów i roztoczy na powierzchni podłogi. Ogrzewanie podłogowe jest idealnym rozwiązaniem dla alergików.
  • Brak grzejników daje więcej możliwości aranżacji wnętrza budynku.
  • Grzejniki mają ostre krawędzie, które mogą być zagrożeniem dla dzieci. Ich brak zwiększa bezpieczeństwo.
  • Energooszczędność: ogrzewanie podłogowe jest ogrzewaniem niskotemperaturowym. Przez rury przepływa woda o niskiej temperaturze np.: 35-40 stopni Celcjusza. Dotykając podłogę odczuwamy tylko lekkie ciepło lub wręcz zimno ponieważ ma ona 26-29 stopni (ciało ma 36,6 stopni).
    UWAGA: Piec gazowy podgrzewa wodę do ogrzewania podłogowego do niższej temperatury, czyli zużywa mniej gazu (energii) osiągając ten sam efekt cieplny.

W METIS GROUP realizujemy domu jednorodzinne energooszczędne z zastosowaniem systemu ogrzewania podłogowego. Budujemy domy jednorodzinne w myśl hasła: „Realizujemy inwestycje dla pokoleń”. Naszym celem jest realizowanie budynków wysokiej jakości, energooszczędnych i w dobrym stylu. Jeżeli planujesz budowę domu jednorodzinnego w okolicy Poznania to zapraszamy do współpracy.

Aktualności i realizacje

Korzyści z instalacji ogrzewania podłogowego

Korzyści z instalacji ogrzewania podłogowego

Biznes plan, czyli plan doskonały!

Biznes plan, czyli plan doskonały!

Ogrzewanie podłogowe- zasady funkcjonowania

Ogrzewanie podłogowe- zasady funkcjonowania

Jakie przepisy zmieniają naszą świadomość o domach energooszczędnych?

Jakie przepisy zmieniają naszą świadomość o domach energooszczędnych?

Dom energooszczędny, czyli jaki?

Dom energooszczędny, czyli jaki?

Jakie są korzyści z budowy domu energooszczędnego?

Jakie są korzyści z budowy domu energooszczędnego?

Czy opracowanie biznes planu ma sens?

Jak obniżyć straty ciepła i koszty eksploatacji domu

Jak obniżyć straty ciepła i koszty eksploatacji domu Jak obniżyć straty ciepła i koszty eksploatacji domu to pytanie które często zadajemy sobie zbyt p&oacute…