Budma 2018 czyli nasz rynek usług oraz pasji

Budma 2018 czyli nasz rynek usług oraz pasji- budownictwo jest tym co podnosi ciśnienie krwi i powoduje, że czujemy dreszczyk przygody. Każdy kolejny projekt musi być perfekcyjnie przygotowany dlatego czerpiemy wiedzę od wystawców w trakcie Budmy! W dniach od 30.01 do 02.02.2018 roku Poznań stał się ogólnopolską stolicą budownictwa. Nie trzeba nikomu związanemu z branżą mowić, że jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce. Największe firmy z branży produkcyjnej – budowlanej na swoich stoiskach prezentują nowe rozwiązania technologiczne oraz potencjał handlowy.

Co to znaczy dla nas?

Otóż mamy okazję odwiedzić naszych aktualnych klientów, aby odnowić kontakty. Z wieloma firmami również nawiązaliśmy kontakty biznesowe w zakresie przygotowania biznes planu czy też strategii rozwoju. Strategia rozwoju firmy produkcyjnej to bardzo ważny dokument prezentujący plany rozwoju. Dlaczego? Ponieważ jak na każdym ranku tak i w budownictwie są okresy hossy jak i bessy. Aktualnie nikt nie myśli o pogorszeniu się koniunktury, ale w świadomości warto mieć nadejście gorszych czasu. Czy to powinno oznaczać dla firmy produkcyjnej zmniejszenie skali produkcji? Otóż NIE!

Warto jednak pomyśleć o optymalizacji kosztów procesu produkcji lub dywersyfikacji asortymentu. Dlaczego? Ponieważ gdy spadnie sprzedaż mieszkań to deweloperzy będą szukali oszczędności ze strony GW czyli ostatecznie producentów. Warto przygotować się na taką sytuację. Optymalizacja finansowa nie musi również oznaczać namiętnego cięcia kosztów. Warto w pierwszej kolejności mądrze podejść do rodzaju i skali zadłużenia zewnętrznego spółki czyli kredytów inwestycyjnych, kredytów obrotowych i leasingów. W jaki sposób można zmniejszyć obciążenie spółki w tym zakresie?

Zapraszamy wszystkich związanych z branżą budowlaną do odwiedzenia Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wystawców zapraszamy do kontaktu w sprawie współpracy!