Zrealizowaliśmy nasze cele w Alstal Grupa Budowlana

Zrealizowaliśmy nasze cele w Alstal Grupa Budowlana. Dokładnie 1 maja dobiega końca nasza umowa polegająca na świadczeniu usług konsultingowo-biznesowo-managerskich na wyłączność dla Alstal Grupy Budowlanej (www.alstal.eu) . W trakcie pracy dla Generalnego wykonawcy, a w szczególności dla jednostki biznesowej zajmującej się  działalnością deweloperską (www.alstaldom.pl) przygotowaliśmy:

  • 2 biznes plany inwestycji deweloperskich.
  • 29 studium wykonalności inwestycji mieszkaniowych deweloperskich.
  • 3 analizy strategiczne rynku i konkurencji (prognozy popytu i podaży).
  • 2 analizy opłacalności inwestycji, analizy ryzyka w korelacji do oferowanej stopy zwrotu z inwestycji.
  • 2 strategie marketingowe.

Był to czas dynamicznego rozwoju oraz szansa spojrzenia z zupełnie innej perspektywy na rozwój strategiczny firmy. Po tym okresie współpracy jesteśmy bogatsi w nowe doświadczenia i pomysły jak skuteczniej rozwijać firmy w branży budowlanej! Po zakończeniu pracy w firmie ALSTAL wróciliśmy do dynamicznego rozwoju METIS GROUP. Nasze plany inwestycyjne zakładają rozwój działalności o obszar pozyskania finansowania na realizację inwestycji i rozwój przedsiębiorstw oraz zarządzanie procesem realizacji inwestycji budowlanych.

DORADZTWO FINANSOWE:

Pierwszy obszar rozwoju naszej działalności METIS GROUP jest jedynie oficjalnym prowadzeniem do zakresu świadczonych usług doradztwa finansowego. Od 2009 roku przygotowywaliśmy dla naszych klientów dokumenty do instytucji finansowych. Często prowadziliśmy cały proces pozyskania finansowania. Aktualnie dynamicznie zwiększamy ilość klientów, których wspieramy w tym zakresie. Naszym celem strategicznym w tym zakresie jest pozyskanie dla naszych klientów kapitału w wysokości 100 milionów złotych w 2016 roku.

ZARZĄDZANIE PROCESEM REALIZACJI INWESTYCJI BUDOWLANYCH:

Wprowadziliśmy nową usługę zarządzania inwestycją budowlaną od momentu jej przygotowania przez realizację, aż po oddanie do użytkowania i rozliczenie finansowe. Jest to usługa skierowana do inwestorów i osób prywatnych którzy posiadają nieruchomości budowlane  i poszukują ciekawej strategii wyjścia. W przypadku współpracy z METIS GROUP właściciel nieruchomości otrzymuje rozliczenie wartości nieruchomości i udział w zysku z inwestycji. Jest to dużo korzystniejsze rozwiązanie niż sprzedaż działki. Zapraszamy do współpracy.